![319080291_8813651721993086_3639164130461119869_n](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2022/12/319080291_8813651721993086_3639164130461119869_n-696x522.jpg)
Ξεκίνησαν οι προκαταρκτικές εργασίες θεμελίωσης της νέας γέφυρας ζεύξης του Πηνειού επί της Εθνικής Οδού Τρικάλων – Πύλης, στην θέση Καραβόπορος.
Θα αντικαταστήσει την υπάρχουσα τριτοκοσμική γέφυρα και υποτίθεται ότι είναι τμήμα της Εθνικής Οδού Τρικάλων – Άρτας, που η ολοκλήρωσή της χάνεται στο άπειρο αφού ουδείς σε τούτο τον τόπο ενδιαφέρεται για έργα υποδομής, που θα φέρουν την πολυπόθητη ανάπτυξη.
Φωτο: Ν. Κωτούλας