![dentro-2022-2-1320x990](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2022/11/dentro-2022-2-1320x990-1-696x522.jpg)
Το υψηλότερο φυσικό χριστουγεννιάτικο δέντρο της χώρας, μας καλεί στα Τρίκαλα, την πρωτεύουσα των Χριστουγέννων! Ο Δήμαρχος Τρικκαίων Δημήτρης Παπαστεργίου φωταγώγησε το δέντρο, το απόγευμα της Πέμπτης 24 Νοεμβρίου 2022.
Ο Άη Βασίλης και τα ξωτικά του υποδέχθηκαν τους επισκέπτες/τριες, τους τρικαλινούς, τις τρικαλινές, και τα μικρά παιδιά, που με τη μουσική συντροφιά των “Μπλε Νότες” και χορεύοντας, έδωσαν το σύνθημα για τα Χριστούγεννα στη χώρα των θαυμάτων!
Η εορταστική περίοδος ξεκίνησε! Στα Τρίκαλα ο 11ος Μύλος των Ξωτικών ανοίγει τις πύλες του την Παρασκευή 25 Νοεμβρίου (από τις 5 το απόγευμα) και μέχρι τις 8 Ιανουαρίου 2023 θα φιλοξενήσει εκατοντάδες χιλιάδες επισκέπτες/τρις για το πιο ζεστό χαμόγελο, την πιο μεγάλη γιορτή της αγάπης.
default
default