![ah-giorgh-parko-2-750x400](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2022/11/ah-giorgh-parko-2-750x400-6.jpg)
Πριν τα Χριστούγεννα αναμένεται να λειτουργήσει το πάρκινγκ απέναντι από το πάρκο του Άη Γιώργη σε έκταση τεσσάρων στρεμμάτων και δυναμικότητας περίπου εκατό οχημάτων, που μίσθωσε ο Δήμος Τρικκαίων.
Έτσι θα επιλυθεί ένα χρόνιο πρόβλημα που αντιμετώπιζαν όσοι επισκέπτονταν το πάρκο, για άθληση η αναψυχή.
Προφανώς ο σχεδιασμός των τεχνικών υπηρεσιών, θα προβλέπει για την ασφάλεια των επισκεπτών και την κατασκευή των ανάλογων διαβάσεων για τους πεζούς στο συγκεκριμένο σημείο.