![264417942_4478710345531411_3313506913292366426_n-850x504](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2022/11/264417942_4478710345531411_3313506913292366426_n-850x504-1.jpg)
Με ανυπομονησία περιμένουν οι Τρικαλινοί επαγγελματίες και όχι μόνο την έναρξη του “Μύλου των Ξωτικών”.
Η αγορά στενάζει από την ενεργειακή κρίση, την ακρίβεια και τη μείωση της αγοραστικής δύναμης των νοικοκυριών, ενώ το επόμενο διάστημα προβλέπεται δυσοίωνο αν δεν εξομαλυνθεί άμεσα η κατάσταση.
Οι επιχειρηματίες του τουρισμού και της εστίασης, πήραν μια ανάσα ρευστότητας το τριήμερο της 28ης Οκτωβρίου και περιμένουν εναγωνίως την 25η Νοεμβρίου που θα ανοίξει τις πύλες του η Χριστουγεννιάτικη γιορτή στο Μύλο του Ματσόπουλου.