![19649688.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2023/12/19649688-2.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx-2-696x458.jpg)
Μεγάλη εντύπωση προκάλεσε σε Τρικαλινό που ζει στην Αμερική και επισκέφτηκε την πόλη για τα Χριστούγεννα, το ενδιαφέρον η ακόμη και το άγχος απλών πολιτών που τα βγάζουν οικονομικά δύσκολα, για το ποιος θα γινόταν Αντιδήμαρχος στον Δήμο Τρικκαίων η αν τελικά ο Δημήτρης Παπαστεργίου και ο Γιώργος Οικονόμου, θα οδεύσουν για το Ευρωκοινοβούλιο.
Με τον ρεαλισμό που διακρίνει τους Αμερικανούς ο Βλάχος στην καταγωγή επισκέπτης εκμυστηρεύτηκε στο trikalatroll.gr στην μητρική του γλώσσα, την απορία του “πως είναι δυνατόν ο άλλος να μην έχει να φάει και να αγωνιά για τις αντιμισθίες άλλων που έχουν..!”
Si noi asta intrebare avem frate(Κι εμείς αυτήν την απορία έχουμε αδερφέ).