![440358240_478545001172263_8263455407862909075_n 440358240_478545001172263_8263455407862909075_n](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2024/04/440358240_478545001172263_8263455407862909075_n-696x417.jpg)
Φαίνεται ότι οι καταγγελίες του επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης στο Δήμο Τρικκαίων κ. Γ. Ηλιάδη για προνομιακή μεταχείριση στη συντήρηση των σχολικών κτιρίων σε σύζυγο προέδρου Τ.Κ, ήταν η απαρχή “μπαράζ” αποκαλύψεων και για τους υπόλοιπους Δήμους του Ν. Τρικάλων.
Έτσι σύμφωνα με πληροφορίες του trikalatroll.gr, τουλάχιστον σε έναν ακόμη αυτοδιοικητικό θεσμό της περιοχής η αντιπολίτευση ετοιμάζεται μετά το Πάσχα να παρουσιάσει στοιχεία για αναθέσεις και προμήθειες, που παραπέμπουν σε μονοπωλιακές πρακτικές και αποπνέουν έντονα διαπλοκή μεταξύ αιρετών και ιδιωτών.
Ώρα είναι τώρα ο περίφημος “μερεμετάκιας” να γίνει κίνημα ανάλογο του “Me too..!”