![439741190_474946921532071_8483202475051682331_n 439741190_474946921532071_8483202475051682331_n](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2024/04/439741190_474946921532071_8483202475051682331_n-e1713636283265-696x423.jpg)
Την επόμενη εβδομάδα έχει προγραμματιστεί από τον Δήμο Τρικκαίων να απομακρυνθεί το άγαλμα του Στ. Σαράφη από τη θέση του στη κεντρική πλατεία και να μεταφερθεί προσωρινά στο αμαξοστάσιο, προκειμένου ο εργολάβος να συνεχίσει τις εργασίες ανάπλασης.
Για το που θα επανατοποθετηθεί ο “στρατηγός” μετά το πέρας των εργασιών αποτελεί ζήτημα διαβούλευσης μεταξύ Δημοτικής αρχής και του Γ. Καϊκη λόγω της τροποποίησης της μελέτης μετά τα ευρήματα, ενώ σίγουρα απαιτείται η έγκριση του Δημοτικού Συμβουλίου για τη νέα θέση που θα καταλάβει το άγαλμα.