![437527881_474320958261334_2059743404630658422_n 437527881_474320958261334_2059743404630658422_n](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2024/04/437527881_474320958261334_2059743404630658422_n-696x371.jpg)
Πάλη, Μότοκρος, Ολυμπιακή Φλόγα, Ονοματοδοσία Δημοτικού Σταδίου, κοσμούν το αθλητικό πνεύμα, με διοργανώσεις πανελλήνιας σημασίας.
Συγκεκριμένα:
1. Σάββατο 20 Απριλίου 2024, στις 19:30, στο Δημοτικό Στάδιο: Ονοματοδοσία του Δημοτικού Σταδίου Τρικάλων με τα ονόματα των Χρήστου Παπανικολάου, Σοφίας Σακοράφα
2. Λαμπαδηδρομία Ολυμπιακής Φλόγας, Κυριακή 21 Απριλίου, 10:17 από τη ΣΜΥ. Βωμός Φλόγας στην πεζογέφυρα Ασκληπιού στις 10:30
3. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πάλης Εφήβων – Νεανίδων, Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο (οδός Κατσιμήδου) 20 και 21 Απριλίου 2024 (από τις 13:00 κάθε μέρα)
4. Πανελλήνιος αγώνας Μότο Κρος στην πίστα του χωριού Πρίνος, 20 – 21 Απριλίου 2024. Αγώνας στις 21 Απριλίου, είσοδος 5 ευρώΟ Δήμος Τρικκαίων διοργανώνει ή συνδιοργανώνει τις εκδηλώσεις, με στόχο την ενίσχυση συνολικότερα του αθλητισμού, σε μια πόλη με έντονη αθλητική δραστηριότητα και παράδοση.