![dritseli-panagiota_03](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2022/11/dritseli-panagiota_03-10.jpg)
Η πρώην τρικαλινή βουλευτίνα του Σύριζα Παναγιώτα Δριτσέλη θα συμπεριληφθεί στο ευρω-ψηφοδέλτιο του Σύριζα ύστερα από τις προκριματικές εκλογές που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο.
Συνολικά από την Θεσσαλία εκτός της κ. Δριτσέλη θα συμμετέχουν άλλα δυο άτομα. Η Φαρσαλινή δικηγόρος Χριστίνα Χλαπανίδα, και ο μαθηματικός Γεώργιος Μαρτίου.
Στις εκπλήξεις των προκριματικών εκλογών καταγράφεται η μη εκλογή της Λαρισαίας ηθοποιού και πρώην βουλευτή Αννας Βαγεννά