![trail rally trail rally](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2024/05/trail-rally.jpg)
Ένα όνειρο δεκαετιών, γίνεται επιτέλους πραγματικότητα στην πόλη του Θεσσαλικού κάμπου.
Ομάδα επιφανών Τρικαλινών πήραν την πρωτοβουλία σύμφωνα με πληροφορίες του trikalatroll.gr να εισηγηθούν στον Δήμαρχο κ. Νίκο Σακκά και στην Ε.Λ.Π.Α, τη διοργάνωση φέτος το καλοκαίρι στην πόλη Trail Rally, με όλες τις ειδικές διαδρομές στους κακοτράχαλους από τις “ανασκαφές” δρόμους του κέντρου.
Είναι σίγουρο ότι τουλάχιστον ο κ. Σακκάς θα ανταποκριθεί θετικά στο αίτημα, αφού είναι γνωστό ότι ο είναι λάτρης του συγκεκριμένου αθλήματος και πολλοί συνομήλικοί του τον θυμούνται να παρακολουθεί την δεκαετία του 70′ – φορώντας χάρτινο καπελάκι Pirelli μαζί με τον ομοϊδεάτη του κ. Χρ. Μπραζιτίκο -, το Rally Acropolis όταν αυτό περνούσε μέσα από τα Τρίκαλα.
Το μόνο που απομένει σε εκκρεμότητα είναι να “ανασκαφτεί” και η Πλατεία Παλαιού Δεσποτικού και να πέσει 3Α, προκειμένου το θέαμα να είναι εντυπωσιακότερο.!