![kerosvaumous kerosvaumous](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2024/05/kerosvaumous-e1716748704852-696x394.jpg)
Παρά το γεγονός ότι η σημερινή Κυριακή ήταν γεμάτη σύννεφα και βροχές αυτό δεν σημαίνει ότι οι επόμενες μέρες θα έχουν τα ίδια καιρικά φαινόμενα. Και αυτό διότι σύμφωνα με τον μετεωρολόγο Σάκη Αρναούτογλου ο καιρός θα μπει πλέον για τα καλά σε θερμοκρασίες καλοκαιριού.
Σύμφωνα με την κάρτα που συνοδεύει την ανάρτησή του, η επόμενη Κυριακή 2/6 θα έχει αρκετά υψηλότερη θερμοκρασία από τη σημερινή, καθώς θα φτάσει τους 35 βαθμούς Κελσίου. Όπως αναφέρει ο μετεωρολόγος «μετά τις 30 Μαΐου περιορίζεται σημαντικά η αστάθεια του καιρού και η χώρα εισέρχεται σε φάση σταδιακής και κατά τόπους αισθητής ανόδου της θερμοκρασίας».