![438099761_480765060950257_7182436349560259571_n 438099761_480765060950257_7182436349560259571_n](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2024/04/438099761_480765060950257_7182436349560259571_n-e1714482228815-696x437.jpg)
Με ταχείς ρυθμούς συνεχίστηκαν και σήμερα από την Π.Ε.Τρικάλων τα έργα προσωρινής αποκατάστασης του οδικού δικτύου του Ασπροποτάμου και συγκεκριμένα στην περιοχής της Κρανιάς.
Τα εργοτάξια επιβλέπει προσωπικά ο εντεταλμένος σύμβουλος της Περιφέρειας Θεσσαλίας αρμόδιος για τα τεχνικά έργα κ. Θανάσης Τσιάρας κατόπιν εντολής του κ. Κουρέτα.
Οι παρεμβάσεις έχουν προσωρινό χαρακτήρα προκειμένου να αποκατασταθεί η συγκοινωνία στον Ασπροπόταμο μέχρι την έλευση του καλοκαιριού όταν θα ξεκινήσουν οι αναθέσεις, που θα επιλύσουν σε μόνιμη βάση τα προβλήματα που προκάλεσε η θεομηνία “Daniel.”