![439823553_479135027779927_5863323515022520083_n 439823553_479135027779927_5863323515022520083_n](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2024/04/439823553_479135027779927_5863323515022520083_n-e1714246775535-696x394.jpg)
Μια ιδιαίτερα σημαντική και παραγωγική ανταλλαγή απόψεων για το νομό Τρικάλων με τον Δήμαρχο Αθηναίων κ. Χάρη Δούκα είχε σήμερα ο πολιτευτής του ΠΑΣΟΚ κ. Σωτήρης Μπλέτσας.
Στο επίκεντρο της συνάντησης βρέθηκαν τα ζητήματα αποκατάστασης των ζημιών που προέκυψαν από την θεομηνία “Daniel”, αλλά και τα προβλήματα του θεσμού της Αυτοδιοίκησης.
Οι δύο σύντροφοι ανανέωσαν το ραντεβού τους για τις επόμενες ημέρες στο Δημαρχιακό Μέγαρο της πρωτεύουσας, αφού η γνώση και η εμπειρία του κ. Μπλέτσα στα προγράμματα οικιστικής ανάπτυξης των Ευρωπαϊκών πόλεων, είναι πολύτιμη για τον νέο Δήμαρχο του μεγαλύτερου Δήμου της χώρας.