![434495698_470429445317152_6764338484016990196_n 434495698_470429445317152_6764338484016990196_n](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2024/04/434495698_470429445317152_6764338484016990196_n-e1712952769314-696x436.jpg)
Την Κυριακή 14 Απριλίου θα πραγματοποιηθούν οι προκριματικές εκλογές για τους υποψηφίους ευρωβουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ με υβριδικό τρόπο (ηλεκτρονικά και με φυσική παρουσία). Στη Θεσσαλία οι υποψήφιοι είναι 10 και θα λάβουν το χρίσμα για τις εκλογές του Ιούνη οι 3 εξ’ αυτών με δικαίωμα ψήφου να έχουν τα μέλη αλλά και οι φίλοι του ΣΥΡΙΖΑ.
Η δεκάδα
Οι δέκα υποψήφιοι είναι: Αντιγόνη Μιξαφέντη, Παναγιώτα Δριτσέλη, Γιώργος Μαρτίου, Βασίλης Τζιώρας, Θοδωρής Σπανοθύμιος, Γιώργος Τουρναβίτης, Άννα Βαγενά, Παναγιώτης Δημητρίου, Χριστίνα Χλαπανίδα και Φανή Καραγιάννη (που απουσίαζε).
![](https://www.larissanet.gr/wp-content/uploads/2024/04/202404121740148666.jpg)
![](https://www.larissanet.gr/wp-content/uploads/2024/04/202404121740137198.jpg)
![](https://www.larissanet.gr/wp-content/uploads/2024/04/202404121740124539.jpg)
![](https://www.larissanet.gr/wp-content/uploads/2024/04/202404121740119002.jpg)
![](https://www.larissanet.gr/wp-content/uploads/2024/04/202404121740101713.jpg)
![](https://www.larissanet.gr/wp-content/uploads/2024/04/202404121740094994.jpg)
![](https://www.larissanet.gr/wp-content/uploads/2024/04/202404121740088983.jpg)
![](https://www.larissanet.gr/wp-content/uploads/2024/04/202404121740079983.jpg)
![](https://www.larissanet.gr/wp-content/uploads/2024/04/202404121740066295.jpg)
Δείτε εικόνες από την εκδήλωση
larissanet.gr