![437562019_472965868396843_1872922448285520562_n 437562019_472965868396843_1872922448285520562_n](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2024/04/437562019_472965868396843_1872922448285520562_n-e1713331588356-696x415.jpg)
Έργα καθαρισμού του Ληθαίου σε όλο το μήκος του, έχουν πραγματοποιηθεί το τελευταίο διάστημα.
Η κοίτη του ποταμού καθαρίστηκε, κόπηκαν τα χόρτα στις όχθες του ενώ οι αντιπλημμυρικές παρεμβάσεις που έγιναν στην βόρεια πλευρά της πόλης(μετά τον περιφερειακό) είναι πρωτόγνωρες.
Επίσης ο Δήμος Τρικκαίων έχει προβεί η θα προχωρήσει τις επόμενες ημέρες και στην αισθητική αναβάθμιση του Ληθαίου, εντός του αστικού ιστού της πόλης.