![plimiropathis mkalivia plimiropathis mkalivia](https://trikalatroll.gr/wp-content/uploads/2024/05/plimiropathis-mkalivia-696x371.jpg)
Ο κ. Σακκάς παρουσίασε στους κατοίκους τις ενέργειες που έχει κάνει ο Δήμος ήδη από τις αρχές Απριλίου, με την αλληλογραφία που έχει αναπτυχθεί με το αρμόδιο Υπουργείο Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας, όπου αναφέρονται τα αιτήματα του Δήμου, τα εκτιμώμενα ποσά και η ανάγκη συνδρομής στην όλη προσπάθεια.
Στη συνάντηση έγινε αναφορά και σε επί μέρους ζητήματα που απασχολούν τους κατοίκους. Παρέστησαν επίσης, ο νυν αντιδήμαρχος Ανταποδοτικών Υπηρεσιών Τάκης Παζαΐτης και ο τέως αντιδήμαρχος Φόρης Ρόμπος.